Šťavnaté vepřové kotlety. Stačí správný postup a maso není suché

O kotletách se říká, že je jejich maso suché. Není to tak docela pravda, stačí zvolit správný postup při jejich přípravě a pak získáme lahodný šťavnatý pokrm, ke kterému se budeme rádi vracet. Navíc je toto jídlo velmi rychlé, nezabere nám příliš času a v servírování můžeme předvést svoji nápaditost a kreativitu.

Ingredience
  • 4 vepřové kotlety s kostí po cca 200 g
  • Na marinádu: 2 žloutky
  • 2 PL oleje
  • sůl, mletý pepř
  • oblíbené sušené bylinky (bazalka, směs italských nebo francouzských bylinek, bylinkové máslo, ….)
  • 2 PL worcesterské omáčky
  • trochu polohrubé mouky na obalení
  • olej na smažení

Žloutky, olej, worcesterskou omáčku a všechno koření smícháme. Kotlety otřeme vlhkým ubrouskem, lehce je naklepeme, osolíme a potřeme je připravenou směsí. V chladu je necháme alespoň hodinu proležet, klidně však přes noc. Čím déle, tím lépe. Potom je posypeme polohrubou moukou nebo je v ní obalíme a v rozpáleném oleji je opékáme po obou stranách dozlatova. Neopékáme příliš prudce, aby se dobře propekly. Opečené vyjmeme, rozdělíme na talíře a podáváme.

Přílohy: brambory v různých úpravách, zeleninová obloha, saláty.

Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním zdravotní laborantka, ale vaření ji baví už od dětství. Od roku 1994 vydává populární kuchařské knihy i videa. Spolupracovala s Jiřinou Bohdalovou a jako první u nás napsala i kuchařku ze seriálového prostředí Recepty z Ulice.

autor: iko

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.