-
Srnčí plec se šípkovou omáčkou. Zpestřete si podzim zvěřinou
V tomto podzimním čase se na našich stolech objevuje zvěřina. Nabízíme klasický pokrm české kuchyně - srnčí plec se šípkovou omáčkou. Stejně lze upravit i maso z divočáka.
-
Výborné kynuté těsto. Upečte z něj cokoli, na co máte chuť
Je tu svátek sv. Martina a stole by neměly chybět martinské rohlíčky či podkovy, ale i jiné pečivo z kynutého těsta. Připravit můžeme nepřeberné množství druhů pečiva.
-
Chlebové dalamánky. Hodí se téměř ke všemu
Chlebové dalamánky jsou na přípravu jedodušší než chléb. Hodí se téměř ke všemu. Jen tak suché nebo s máslem. Jsou báječné třeba jako příloha například k pikantnímu guláši.
-
Hovězí maso po burgundsku. Delší příprava, ale luxusní pokrm
Doba přípravy je sice dlouhá, ale tu největší práci za nás udělá trouba a my si v klidu rozmyslíme, jakou přílohu si připravíme. Nezapomeňte si nalít dobré červené víno.
-
Kynuté knedlíky s povidly. Prostě blbouny
Tyhle nadýchané knedlíky s povidly se připravují po staletí. Čím si je posypete, je jen na vás. Cukr, skořice a máslo jsou ale asi tou nejlepší kombinací.
-
Kuře s hříbky. Inspirace od Magdaleny Dobromily Rettigové
Jemná chuť na másle dušeného kuřecího masa je podtržena nenapodobitelným aróma hříbků a smetany. Jedná se o velmi dobrý pokrm, který stojí za vyzkoušení.
-
Květáková polévka s ovesnými vločkami. Zdravá a dietní
K zahuštění nepoužjeme jíšku, ale polévku zahustíme ovesnými vločkami, které spolu se zeleninou uvaříme. Připravíme vlastně dietní variantu. Ovšem na chuti to poznat není.
-
Dobré kuře. Klášterní pokrm z 15. století
Tento recept je velmi starý. Pokrm pochází z 15.století a vařili ho mniši v klášterech. Pochutnávali si na něm i samotní arcibiskupové.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- následující ›
- poslední »
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.