Zpřístupnění nového zázemí přírodní rezervace SOOS u Františkových Lázní oddálila koronavirová pandemie

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Do nových budov by se návštěvníci mohli podívat během konce května

Moderní zázemí v přírodní rezervaci SOOS u Františkových Lázní je připravené pro první návštěvníky. Ti si ale zatím musí vstupenky do areálu kupovat v původní dřevěné chatce. Koronavirová pandemie totiž otevření nových objektů oddálila.

Dva objekty ve tvaru elipsy a v nich badatelny, návštěvnické centrum a sociální zařízení. Tak vypadá nové moderní zázemí přírodní rezervace SOOS. I když ho město dokončilo na jaře letošního roku, nikdo ho ještě nenavštívil. Podle posledního plánu rozvolňování vládních nařízení by se sem první návštěvníci mohli podívat před koncem května.

Náklady na vybudování nového zázemí měly dle odhadů činit 19 milionů korun. Z 90 procent je pokryje dotace. „Samozřejmě v průběhu stavby vznikaly některé změny. Takže zhruba o půl až tři čtvrtě korun jsme přesáhli částku 19 milionů korun. Máme za sebou monitorovací zprávu, vše jsme splnili, a nyní čekáme na zaslání části finančních prostředků,“ potvrdil starosta Františkových Lázní Jan Kuchař.

Čím nové moderní zázemí disponuje, si poslechněte v reportáži:

Spustit audio
autoři: Ivana Sedláčková , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary

Související