Vestavba sálu do Císařských lázní může začít. Naději má i sousední rašelinový pavilon

16. prosinec 2021 10:00

Karlovarský kraj má souhlas zastupitelů s projektem vestavby koncertního sálu do Císařských lázní i s přípravou rekonstrukce sousedního rašelinového pavilonu. Hejtmanství by chtělo vestavbu i opravu pavilonu stihnout ideálně ve stejném termínu jako dokončení rekonstrukce samotných Císařských lázní.

„Počítáme s vestavbou koncertního sálu. Jeho finanční náklady, tak jak nám vzešlo z testování trhu, vychází na zhruba 116 milionů korun včetně daně, což odráží i aktuální situaci na stavebním trhu," uvedl hejtman Petr Kulhánek. Sál bude podle něj sloužit jako víceúčelový, nejen pro symfoniky, ale i pro další kulturní události.

U rašelinového pavilonu, který byl původně součástí Císařských lázní, zastupitelé kraje zatím schválili záměr na pořízení projektu. Kraj si chce být jistý, že bude mít šanci získat na rekonstrukci státní dotaci z Národního plánu obnovy na výstavbu regionálních kulturních a kreativních center.

Téměř čtyřletá rekonstrukce Císařských lázní, které jsou národní kulturní památkou, má skončit v polovině roku 2023. Do té doby by kraj chtěl mít hotovou i vestavbu koncertního sálu, a pokud to vyjde, i rekonstrukci sousedního rašelinového pavilonu. U něj ale bude záležet i na tom, jestli se kraji podaří získat dotace.

autoři: Monika Červená , Radim Jehlík | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související