Vepřové srdce na slanině

Někdo má srdce na dlani, jiný v kalhotách, ale my ho dneska máme na talíři. Srdce je poslední dobou hodně opomíjená surovina. Převládá názor, že je jeho příprava zdlouhavá. Je pravda, že ho před přípravou musíme řádně očistit, což chvíli trvá, ale odvděčí se nám výbornou chutí.

Suroviny na čtyři porce:

3 vepřová srdce

1 cibule

50 g slaniny

1 lžíce másla

1 lžička hladké mouky

1 citrón

sůl

Postup:

Dobře očištěná a omytá srdce uvaříme v osolené vodě doměkka. Pak každé rozkrojíme na polovinu a položíme na ně plátky slaniny. Zbytek slaniny nakrájíme na kostičky a spolu s máslem ji rozehřejeme. Přidáme nakrájenou cibuli, kterou necháme zesklovatět, a připravená srdce. Podlijeme vývarem, ve kterém se srdce vařila, a v troubě je upečeme dočervena. Upečená srdce nakrájíme na plátky.

Vypečenou šťávu zaprášíme moukou, přidáme citrónovou šťávu a krátce povaříme. Omáčku přecedíme a přelijeme jí plátky srdce.

Doporučená příloha: dušená rýže, vařené brambory, kompoty, zelenina.

Celková doba přípravy tohoto jídla trvá 1,5 hodiny.

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová