Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Den dětí, food festival a divadlo

26. květen 2022

Kam se vydat o víkendu v Karlovarském kraji? Nechte se inspirovat pestrou nabídkou našich tipů! Vydejte se na přednášku, do divadla nebo na koncert.

Pátek

Multižánrový festival pro všechny generace, to Je mariánskolázeňská Kulturně ozdravná kúra. V tančírně na Lesním mlýně je dnes od 16 do 23 hodin připraveno taneční vystoupení, výstava litografií a koncerty.

Na přírodovědnou exkurzi se Za čolky a další vodní havětí se můžete vydat do rezervace Ostrovské rybníky. Trasa přibližně tříkilometrové vycházky ke Starému rybníku a Hornímu Štítu povede méně náročným, ale místy podmáčeným terénem. Sraz účastníků je v Klášterní ulici v Ostrově v 17 hodin.

Čtěte také

Jazz, swing a funky budou znít na akci Hudba v ulicích v Lokti. V tamních hotelech a kavárnách zahrají od 17:00 hodin kapely Jazz Cakes, M.K. Collective a Old Fashion Trio.

Západočeské divadlo v Chebu zve v 19 hodin na představení Znovusjednocení Korejí. Jde o mozaiku komických i melancholických příběhů, které dohromady skládají barvitý obraz různých podob lásky v moderním světě. Od lásky vášnivé po lásku platonickou, od lásek rodičovských po celoživotní přátelství, od lásky k nenávisti a zpátky.

V karlovarském klubu Paderewski mají na programu koncert kladenské kapely Zrní, začne hrát v 19.30.

Chebské kulturní centrum Svoboda pořádá o něco dřív než jinde Noc kostelů, a to v kostele Zvěstování panny Marie a v kostele sv. Kláry na Františkánském náměstí Cheb. Prohlídky pro skupiny 35 lidí nazvané Ticho tam připravili od 19 do 23:00 hodin a představí se při nich herci, zpěváci, muzikanti a tanečníci.

Hned dvě punk-rockové kapely zahrají v loketské Dvoraně. Po 20. hodině tam budou slyšet Znouzecnost a Pokračující Závada.

Ve Žluticích začíná regionální divadelní festival Žlutické divadelní léto. Západočeská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů a venkovských spolků nabídne od 20:00 hodin v kulturním domě představení Peklo v nebi v podání spolku Kolofantí.

Sobota

V Jáchymově začíná lázeňské sezona. V lázeňském parku se můžete těšit na program od 10 do 15:00. Zahrají Swing melody Ostrov, hornická kapela Barbora, připraven je průvod městem a pohádka pro děti. V 15:00 začne hudební produkce swingového zpěváka Jana Smigmatora.

Pestrý program plný zábavy, tím bude Den dětí v areálu Domu dětí a mládeže Sokolov. Od 10 do 17:00 budou připravena stanoviště, soutěže, vystoupí děti ze zájmových kroužků. Chybět nebude mašinka pro děti, skákací hrad a pohádkové bytosti.

Ve Žluticích pokračuje od 10 do 21 hodin regionální divadelní festival Žlutické divadelní léto. Západočeská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů a venkovských spolků nabídne v kulturním domě například inscenaci Možná příjde i primátor v podání místního souboru Žlutičan a představení Uličnice od souboru Jirásek.

Multižánrový festival pro všechny generace, to Je mariánskolázeňská Kulturně ozdravná kúra. V tančírně na Lesním mlýně je dnes od 10:30 do 19:00 připraveno například taneční cvičení, slam poetry a koncerty kapel Sebevrány a Radio Maják.

Den pro rodinu a Sousedský food festival se chystá od 11 do 23 hodin v Aši na Poštovní náměstí a v tamním Saďáku. V programu uvidíte děti z mateřských škol, Báru Hrzánovou & Bachtale Apsa nebo kapely Doctor P.P. a Martin Čarný band.

Jazz, swing a funky budou znít na akci Hudba v ulicích v Lokti. V tamních hotelech a kavárnách zahrají od 17:00 hodin kapely Jazz Cakes, M.K. Collective a Old Fashion Trio.

Britskou bláznivou komedii Hra, která se zvrtla, má na programu od 19:30 hodin Karlovarské městské divadlo. Dramatický kroužek se rozhodne nastudovat anglický detektivní thriller Vražda na panství Haversham. Hercům ani režisérovi to opravdu nepůjde snadno.

Také v letošním roce se Muzeum Cheb připojuje k již tradiční akci s názvem Festival muzejních nocí, aby od 17 do 22:00 nabídlo akci Sopečná muzejní noc 2022. Návštěvníci se tak mohou těšit nejenom na komentovanou prohlídku výstavy Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje, ale také na ukázky modelů sopek, odbornou přednášku, vystoupení mažoretek či zábavné hry pro děti s geologickou tématikou. 

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech ožije kolonádním koncertem. Karlovarští symfonici zahrají od 19 do 20:30. Na programu mají například Symfonii č. 2 D dur opus 36 od Wolfganga Amadea Mozarta.

Neděle

Ve Žluticích pokračuje regionální divadelní festival Žlutické divadelní léto. Západočeská divadelní přehlídka amatérských divadelních souborů a venkovských spolků nabídne v kulturním domě od 10:00 inscenaci Nevěrníci v podání divadla ze Záluží a od 13:00 hru Jak uvařit žábu, kterou připravilo Zakázaný divadlo z Chrástu.

Den otevřených dveří s podtitulem České umění 20. století připravila karlovarská Galerie umění. Od 13 do 17:00 jsou připraveny výtvarné hry pro malé i velké návštěvníky inspirované probíhající výstavou a díly ze stálé expozice českého umění 20. století. V 14:00 začne komentovaná prohlídka stálé expozice a v 17:15 veselá loutkoherecká pohádka písničkami O zvědavém slůněti.

Čtěte také

Zábavné odpoledne pro celou rodinu nabídne chebský Den dětí se Sovou. Akce se koná od 14 do 17:00 v areálu Říční terasy na Krajice. Těšit se můžete na netradiční atrakce, nafukovací skluzavku, skákací hrad, vystoupení klaunů, jízdu na koních a horolezeckou stěnu.

Mezi sklem a porcelánem, tak se jmenuje výstava regionálních umělců, kterou můžete navštívit v ostrovském Letohrádku. Pobaví a zaujme například Červená ryba Petra Doubka. Najdete tam ještě další výstavu, Sexies! Přibližuje atmosféru 60. a 70. let minulého století ve výtvarném umění. Zaujme i pobaví uvolněným pohledem na sexualitu.

Knižní ilustrace, návrhy kostýmů, hraček, fotografie a samozřejmě také kreslené vtipy nemohou chybět na výstavě nazvané jednoduše Jiří Winter Neprakta. Práce známého ilustrátora můžete vidět v mariánskolázeňském městském muzeu.

Chebská Galerie výtvarného umění slaví 60. výročí své existence. Připomíná ho výstava mapující prvních deset let galerie, spojená především s jejím tehdejším ředitelem, malířem Bojmírem Huttou. V galerii v té době pracovali také renomovaní historici umění Mira Mladějovská a Jiří Vykoukal.

autoři: Josef Šorfa , nkr
Spustit audio