Stavební firmy dokončily úpravu prostoru před Horním nádražím v Karlových Varech

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Horní nádraží

Firmy dnes 6. září dokončily úpravu prostoru před Horním nádražím v Karlových Varech. Prostor před nádražím nově nabízí nové zastávky i přístřešky na jízdní kola. 

Téměř rok trvající úpravy zcela změnily vzhled okolí nádraží, přibyla parkovací místa, zastávky pro autobusy i přístřešky na jízdní kola. „Dělaly se kompletní opravy všech povrchů, veřejné osvětlení, dělala se kompletně nová výstavba přístřešků. Při úpravách povrchů se šlo až metr do hloubky, takže se dělaly veškeré nové podkladní vrstvy a na ně nové povrchy,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík.

Na prostranství před nádražím vzniklo 60 parkovacích stání, které budou zpoplatněny, ale i zhruba pět míst pro krátkodobé bezplatné zastavení. Místo zdobí i zmenšený vodotrysk, připomínající výtrysk karlovarského Vřídla. Nad rámec úprav přednádraží město opravilo přilehlou Nákladní ulici. Na podzim dojde ještě k dokončení parkové úpravy zeleně.

Za práce město zaplatilo téměř 40 milionů korun. Na financování akce se podílela i evropská dotace. Oprava místa trvala téměř rok. 

Spustit audio
autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroje: ČTK , Český rozhlas Karlovy Vary

Související