Prudký déšť poškodil dlažbu v nedávno rekonstruované Moravské ulici v Karlových Varech

16. srpen 2023 10:00

Nedávno rekonstruovaná Moravská ulice v Karlových Varech přišla při úterních přívalových deštích o část dlažby. Ulice v historickém centru, která je v prudkém svahu, nevydržela nápor a voda dlažbu, která byla uložena jen do štěrkového podloží, vyplavila. Ulice tak bude na nějakou dobu uzavřena.

Město chce vyvolat jednání s památkáři, kteří v této části města požadují tradiční způsob uložení dlažby, řekl radní Petr Bursík, který měl před třemi lety rekonstrukci ulice jako tehdejší náměstek primátorky na starosti.

„Tam bude nutná celková rekonstrukce, vyplavené nejsou jen dlažební kostky, ale poškozené je i podloží. Prostě není možné na svahu, který má (sklon) 17 procent, dávat dlažbu jen do štěrku," řekl Bursík.

V Moravské ulici vznikaly škody už dříve při silných deštích, kdy tekoucí voda vyplavovala pískové mezery mezi dlažebními kostkami. Při rekonstrukci, která stála zhruba 40 milionů korun a uskutečnila se hlavně v roce 2020, se město snažilo na jednu stranu vyhovět požadavkům památkářů na co nejvíce autentickou dlažbu, ale zároveň zajistit dlažbu před silnými dešti.

Čtěte také

Podle Bursíka se ale beze změny technologie pokládky dlažby podobná situace, jako nastala nyní, bude opakovat stále donekonečna.

Karlovarský kraj v úterý odpoledne zasáhly bouřky, které doprovázely i přívalové srážky. Na některých místech spadlo podle prvních údajů až 50 litrů vody na metr čtvereční.

Problémy s odtokem vody měly kanalizace v Karlových Varech i Sokolově. V Karlových Varech byla zaplavena vodou i část lázeňského území, ulice Stará louka i Nová louka.

autor: Radim Jehlík | zdroj: ČTK
Spustit audio