Herec Pavel Richta se stává prototypem moderního muže

24. leden 2022

Pavel Richta vystudoval pantomimu na hudební fakultě AMU pod vedením Borise Hybnera. A pantomima se mu hodí i v činoherním souboru Západočeského divadla v Chebu, kde hraje a také zpívá. Vše uvedené platí třeba pro Můj romantický příběh nebo muzikál Chyť mě, jestli na to máš.

„Jako pedagog byl Boris Hybner vynikající v tom, že neučil standardním způsobem, neříkal nám, co máme dělat. Vyprávěl nám své zkušenosti s něčím, nebo nám to předvedl. To bylo geniální,“ vzpomíná Pavel Richta.

Herec Pavel Richta jako Pan Zahrádka v inscenaci Společenstvo vlastníků, Západočeské divadlo v Chebu

V aktuální sezoně se stává také například panem Zahrádkou v inscenaci Společenstvo vlastníků. „Někteří se mnou možná nebudou souhlasit, ale je to takový prototyp moderního muže. Snaží se všechno zvládnout a udělat správně. A to není v lidských silách,“  konstatuje herec.

Jaké jsou jeho postavy, třeba a Muž 1 ve Znovusjednocení Korejí? Jaké osudy zažívá na jevišti Pavel Richta? To si můžete poslechnout v dalším díle seriálu Divadelní proměny.

autoři: Josef Šorfa , nkr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.