Dračí lodě se proháněly na Michalu u Sokolova. Nechybělo hokejové derby na vodě nebo dražba dresů

V areálu přírodního koupaliště Michal u Sokolova se v sobotu uskutečnil třetí ročník soubojů dračích lodí. Ten letošní měl rekordní účast 16 posádek složených z deseti členů.

Týmy z firem, škol a institucí bojovaly o vítězství na lodích ve tvaru otevřené kánoe o délce 12,5 metru ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Nechybělo ani populární derby hokejistů HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov. Z vítězství se nakonec letos radoval sokolovský tým.

16 posádek se utkalo na 200 metrové trati a předvedlo úžasné výkony. Vítězem se stal tým Fitness Ural, který dominoval díky skvělé fyzičce, týmové práci a vytrvalosti. Stříbro si odnesla Sokolovská uhelná - Těžba a bronz získali Strážníci z Mariánských Lázní a Chebu.

Nechyběla autogramiáda hokejistů obou soutěžících klubů. Novinkou pro letošní rok se stala dražba podepsaných hokejových dresů, mimo jiné i s podpisem mistra světa Ondřeje Beránka. Během dne si jízdu v dračích lodích mohli vyzkoušet i nejmenší, na které mysleli pořadatelé s dětským programem.

Historie dračích lodí sahá do období starověké Číny. Jejich moderní éra pak začala v roce 1976 festivalem v Hong Kongu. Dnes tento sport s vášní provozují miliony lidí v 50 zemích. 

Mediálním partnerem závodů dračích lodí byl Český rozhlas Karlovy Vary, který z akce vysílal přímý přenos.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio