Necelé dva roky trvala stavba prodejny Penny v Chodově, tu původní zničil požár

21. červen 2024 08:00

V Chodově otevřel řetězec Penny novou prodejnu. Ta původní před téměř dvěma lety shořela. Škodu společnost odhaduje na 50 milionů korun. 

Soud s mladíkem, který požár způsobil, stále probíhá. Nová prodejna je přibližně o třetinu větší a ekologická. K pokrytí celoroční elektřiny využívá solární panely.

V prodejně je instalována pokročilá generace vzduchotechniky, která pracuje po celý rok zcela autonomně. Zajišťuje optimální teplotu nejen na prodejní ploše, ale i v zázemí a skladu prodejny.

Čtěte také

K zajištění funkce celého systému se využívají tepelná čerpadla a rekuperace tepla z odpadního vzduchu i z potravinářského chlazení. Energii pro prodejnu dodávají fotovoltaické panely umístěné na střeše, které by měly pokrýt celoroční spotřebu, takže obchod bude energeticky soběstačný.

Počet zaměstnanců zůstal stejný. Jedná se většinou o stejné lidi, kteří pracovali v původní prodejně. Do té se tak vrátila většina zaměstnanců, kteří po požáru dočasně našli azyl v dalších prodejnách v okolních městech – Sokolově, Nejdku, Kraslicích či Karlových Varech.

Bezprostředně po požáru v listopadu 2022 bylo nejprve třeba odstranit vyhořelé torzo prodejny, provést sanaci a ekologickou likvidaci všech zbytků a připravit projekt nového obchodu.

Čtěte také

S urychlením stavby pomohlo společnosti město především tím, že zkrátilo čekací lhůty na různá povolení ke stavbě. Naopak společnost zase vyšla vstříc a umožnila využívat parkovací místa u prodejny obyvatelům okolních panelových domů.

Díky spolupráci s městem a řetězcem se podařilo u prodejny rozšířit i plochu pro parkování a zvýšit počet parkovacích míst na 69 automobilů.

Prodejna stojí ve frekventované severní části Chodova, v sídlištní zástavbě. Plocha nového obchodu se zvýšila o třetinu, a to z původních 677 m2 na 905 m2.

Spustit audio

Související