V Karlových Varech začala stavba nového areálu pro německého výrobce silikonů

20. červen 2024 17:00

Průmyslový developer Panattoni a chemická společnost Wacker ve spolupráci s investiční skupinou Accolade slavnostně zahájily stavbu nového průmyslového areálu v Karlových Varech.

Nový park o zastavěné ploše přes 23 tisíc metrů čtverečních se začal stavět na severovýchodním okraji Karlových Varů mezi Bohaticemi a Dalovicemi. Jeho dokončení je plánováno na jaro 2025.

Nájemcem bude společnost Wacker, která se zaměřuje na zušlechťování silikonových směsí. Součástí nového výrobního závodu budou také laboratoře a testovací prostory.

Čtěte také

Pro německou firmu se jedná o druhý provoz v České republice, od roku 2008 už působí v Plzni. Plánem je, že v první fázi projektu vytvoří firma v novém výrobním, výzkumném a vývojovém závodě až 200 pracovních míst.

V Karlových Varech se bude společnost konkrétně zabývat úpravou silikonových směsí pro další zpracování do finálních výrobků, jako jsou izolační prvky pro baterie elektromobilů, těsnicí prvky pro elektronické součástky a také silikony pro lékařské a zdravotnické využití.

Stavba bude vybavena moderními technologiemi, které snižují energetickou náročnost a zajistí vysokou míru šetrnosti k životnímu prostředí. Řadí se mezi ně například tepelná čerpadla, fotovoltaika, rekuperace tepla či šetrné zacházení s dešťovou vodou.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio