Letošní stavbou Karlovarského kraje je koncertní sál Císařských lázní

21. červen 2024 10:00

Odborná porota letos ocenila v soutěži Stavby Karlovarského kraje jako nejlepší vestavbu koncertního sálu do Císařských lázní. Mezi projekty skončil na prvním místě návrh rekonstrukce Chebského mostu v Karlových Varech.

Lidé v hlasování na internetu dali nejvíc hlasů Revitalizaci Císařských lázní, projektu rekonstrukce Zimního stadionu v Chebu a ze zachráněných památek kraslické hrázděnce.

Koncertní sál v Císařských lázních je dílem architekta Petra Hájka, který umístil multifunkční sál v atriu historického objektu tak, aby se mohl kdykoli demontovat bez jakéhokoliv zásahu do objektu Císařských lázní. Investorem byl Karlovarský kraj.

Dalšími oceněnými byla revitalizace Císařských lázní a rekonstrukce objektu L v karlovarské nemocnici. Čestné uznání pak získala lávka pro pěší přes kolejiště nádraží v Chebu.

Uděleny byly také mimořádné ceny

Cenu ministra průmyslu a obchodu získala Revitalizace areálu společnosti Abydos v Hazlově. Hejtman Petr Kulhánek udělil cenu Rekonstrukci bývalého statku v Hazlově.

Karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová ocenila výstavbu opěrné zdi v Bezručově ulici v Karlových Varech. Cenu časopisu Stavebnictví získal koncertní sál Císařských lázní.

Hlasování veřejnosti letos rozdělilo mezi stavby 12 415 hlasů. Obnova Císařských lázní získala 1 114 hlasů, projekt Zimního stadionu v Chebu 452 hlasů a 1 307 lidí podpořilo obnovu hrázděnky v Kraslicích.

autor: Radim Jehlík | zdroj: ČTK
Spustit audio