Cestujícím ve všech autobusech DPKV bude stačit jediná karta

16. květen 2018
03605917.jpeg

Dopravní podnik v Karlových Varech připravil pro své cestující další novinku. Během května dojde ve všech autobusech příměstské dopravy, které dopravce provozuje, k výměně starého odbavovacího systému za nový.

„V praxi to znamená, že se ve všech našich autobusech odbavíte jednou kartou. Cestující si pouze vybere, zdali to bude Karlovarská karta nebo bezkontaktní bankovní karta. Tento systém odbavení naši cestující znají již z autobusů MHD, nově k tomu tak přidáváme i všechny příměstské linky“, uvedl ředitel Dopravního podniku Lukáš Siřínek.

Změna tedy spočívá ve sjednocení čipových karet pro linkovou dopravu a MHD v Karlových Varech a současně možnost použití bezkontaktní bankovní karty pro nákup jízdného. Původní žluté čipové karty tedy nahradí v průběhu měsíce května Karlovarská karta.

Cestující v karlovarské MHD ušetří při placení mobilem

Autobusy MHD v Karlových Varech

Cestující v městské hromadné dopravě v Karlových Varech ušetří pět korun z každé jízdenky, pokud při placení využijí mobilní aplikaci Moje DPKV a digitální peněženku Masterpass. K zakoupení jsou základní a zlevněné jednorázové jízdenky, 24hodinová jízdenka a sedmidenní jízdenka.

„Karlovarskou kartu bude možno využívat jak k pořizování předplatného pro MHD, tak pro platby z elektronické peněženky na všech našich linkách, včetně těch příměstských. Současně odpadá potřeba navštívit naší předprodejní kancelář a Karlovarskou kartu si můžete dobít přes internet“, doplnil Lukáš Siřínek.

Pokud již Karlovarskou kartu vlastníte, můžete si ji nabít přes internet nebo u řidiče (v autobusech, které již budou vybaveny novým odbavovacím zařízením) a začít používat při platbách jízdného úplně stejným způsobem jako u původní žluté čipové karty (i nadále bude poskytována sleva 5 % z jízdného). Samozřejmostí je převedení zůstatku z původní žluté čipové karty na novou, Karlovarskou kartu.

Pokud používáte původní žlutou čipovou kartu a Karlovarskou kartu nevlastníte, stačí se dostavit na předprodej v Zeyerově ulici a zažádat o vystavení nové Karlovarské karty, a pokud si na novou kartu nahrajete do elektronické peněženky částku alespoň 200 korun, je vystavení nové Karlovarské karty zdarma.

Spustit audio
autor: Směna ČRo Plzeň

Související