Český volejbal slaví. Tým Karlovarska zapsal historické vítězství

2. prosinec 2022 09:15

Volejbalisté Karlovarska dosáhli historicky první výhry na palubovce v Lize mistrů výsledkem 3:0 na sety. Belgického vicemistra Menen zdolali za pouhých 84 minut.

Svěřenci trenéra Jiřího Nováka doma porazili soupeře 3:0 po setech 28:26, 26:24 a 25:17. Dosud jedinou výhru ve skupinové fázi elitní evropské soutěže měli Západočeši z utkání proti Friedrichshafenu, který v sezoně 2020/21 odstoupil kvůli nákaze koronavirem.

Další utkání ve skupině D Ligy mistrů čeká Karlovarsko 15. prosince na palubovce vedoucího Trentina.

Mečbol proměnil nejproduktivnější hráč utkání Kewin Sasak. „Využili jsme své šance a v kritických chvílích jsme hráli trpělivě,“ hodnotil univerzál Karlovarska.

Jak vnímáte historickou výhru Karlovarska v Champions League?

Máme velikou radost, už jen hrát Ligu mistrů je pro nás čest. A takový výsledek nás motivuje k další tvrdé práci.

První dva sety dospěly do dramatických koncovek. Čím jste je zlomili?

Myslím, že jsme ukázali sílu našeho týmu hlavně v tom, že dokážeme otočit set i z hodně nepříznivého skóre.

Co celkově rozhodlo o osudu utkání?

Využili jsme své šance a v kritických chvílích jsme hráli velmi trpělivě.

Kolik procent výkonu udělali vaši fanoušci?

Hraní před vlastním publikem vám dávají extra sílu, zvláště v takových zápasech. Děkujeme fanouškům, že nás tak podporují.

autor: Radim Jehlík | zdroj: VK Karlovarsko