Bečovská botanická zahrada zve na Babí léto, neděli plnou zábavy

20. září 2023

Botanická zahrada v Bečově nad Teplou připravila na tuto neděli bohatý program. Součástí celého odpoledne budou retrohrátky, slavnostní otevření a žehnání rozáriu, křest knihy nebo koncert.

Vše vypukne ve 13 hodin, kdy ve spolupráci s římskokatolickou farností Bečov nad Teplou a Kulturní plantáží Blatná dojde k žehnání nově vybudovanému rozáriu v Bečovské botanické zahradě, které je věnované dílu jedinečného pěstitele Jana Böhma.

Bečovská sbírka je největší u nás a od roku 2023 je vyhlášena jako Národní sbírka České republiky. Žehnání a duchovní slovo provede Pavel Větrovec. Součástí akce bude i panelová výstava věnovaná dílu Jana Böhma za účasti přímých potomků.

Během odpoledne dojde na křest knihy Skvosty přírody

Tuto krásnou knihu plnou poutavého čtení a krásných fotografií vydala Zoologická a botanická zahrada města Plzně za podpory Plzeňského a Karlovarského kraje. Jedna kapitola je věnována právě i Bečovské botanické zahradě.

Od 14 hodin nebudou chybět Retrohrátky. Jde o pátý ročník oblíbení kulturně společenské akce nejen pro děti. V areálu zahrady budou připraveny různá stanoviště, které je možno v libovolném pořadí absolvovat.

Ve stejnou chvíli se uskuteční vzpomínková akce u Stromu Olgy Havlové vysazeného v roce 2018 k jejím nedožitým 85. narozeninám. V rámci této vzpomínkové akce na nedožité 90. narozeniny "Olga je tu s námi" zazní v podání Koditek bandu i originální píseň, jejíž autorkou a interpretkou je Aneta Langerová.

K prohlédnutí bude i výstava fotografií o Olze Havlové

Třiatřicet fotografií umístěných na 26 plakátech zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou.

Další fotografie zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Na závěr celého odpoledne vystoupí kapela Fernetic, která navíc pokřtí své úplně nové CD. Koncert začne v 16 hodin.

Spustit audio