Záchranáři nacvičovali zásah při hromadné dopravní nehodě s několika desítkami zraněných

Cvičení prověřilo zásah složek IZS při hromadné dopravní nehodě na dálnici D6
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cvičení prověřilo zásah složek IZS při hromadné dopravní nehodě na dálnici D6

Křik a nářek zraněných, obrovské množství techniky, a více než stovka záchranářů. Tak to o víkendu vypadalo na dálnici D6 u Chebu. Naštěstí se jednalo jen o součinnostní cvičení složek Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje a jejich německých kolegů. Při cvičení ošetřili a převezli do nemocnic několik desítek fiktivních zraněných.

Námětem cvičení byla hromadná dopravní nehoda, která začala srážkou osobního auta a cisterny, převážející nebezpečnou látku. Následovala řetězová srážka několika osobních aut a autobusu.

Úkolem záchranářů bylo jednak řešení samotné dopravní nehody, ale především vyproštění a roztřídění zraněných a jejich transport do nemocnic. Těch bylo přes 50. Figuranti byli z řad studentů Střední zdravotnické školy v Chebu a chebského Gymnázia.

Do součinnostního cvičení složek Integrovaného záchranného systému se zapojil i vrtulník Zdravotnické záchranné služby a zdravotníci z nedalekého německého Waldsassenu.