Vrátím se, abych tě znovu mohl milovat

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Scorpions

Německá rocková legenda, skupina Scorpions, působí na světových pódiích už 56 let a stále se nachází ve výtečné formě. Proslavila se hlavně svými rockovými baladami.

Scorpions jsou německá hardrocková skupina založená v roce 1965 v Hannoveru kytaristou Rudolfem Schenkerem. Jsou jednou z nejznámějších a nejdéle hrajících rockových skupin. trvalo jim 15 let, než se stali německou senzací. Scorpions se stali synonymem pro melodický heavy metal, včetně mocných rockových balad.

Scorpions už několikrát oznámili své poslední turné. A to by byla škoda, není typičtějšího představitele stadiónového rocku. Za svojí kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby - od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu, až po čistě akustickou desku. Ale světovou popularitu jí přinesly právě její pomalé písně. Wind Of Change, Still Loving You, Send Me An Angel nebo Always Somewhere, kterou jako Chci být s tebou jen od bubeníka Jaromíra Černého přezdívaného Čombe hrála v osmdesátých létech skupina Vejce. V originálu Klaus Meine zpívá Vždy mi někde chybíš, ať jsem kdekoliv. Vrátím se, abych tě znovu mohl milovat.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio