V Bečovské botanické zahradě přivítají o víkendu jaro

3. duben 2024

Bečovská botanická zahrada se po zimní přestávce znovu probouzí k životu. Její letošní návštěvnická sezóna začíná už tento víkend.

Pro děti bude v sobotu 6. dubna připravená procházka plná zajímavých her a úkolů a samozřejmě vynesení paní Morany. K poslechu i tanci zahraje kapela Fernetic.

Organizátoři rovněž připravili dětské divadelní představení s názvem Cesta kolem světa od Divadla Letadlo. Eurocentrum Karlovy Vary představí workshop na téma velikonoční zvyky v Evropské unii a také kvíz o ceny. Nebudou chybět pískové obrázky ani další dílničky pro děti.

Karlovarský otužilecký spolek ukončí zimní koupací sezonu na Korunním rybníku. V rámci Vítání jara se také uskuteční 2. ročník Bečovského horského půlmaratonu s cílem právě v zahradě.

Zahrada bude otevřena od 9 hodin, hlavní program začíná ve 14 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.