Tipy na víkend v Karlovarském kraji: koncerty, autorské čtení i kostkování

22. únor 2024

Kam zajít o víkendu v Karlovarském kraji? Nechte se inspirovat nabídkou našich tipů!

Pátek 23. února

Klasickou anglickou komedii Jak je důležité míti Filipa uvidí návštěvníci Karlovarského městského divadla. Veřejná generálka hry, která si tropí žerty z přeslušné viktoriánské morálky, začne v 10 hodin.

Prohlídka centra Františkových Lázní s průvodcem začne v 16 hodin. Sraz je před hotelem Pawlik.

V karlovarské KV Areně se v 48. kole základní části extraligy ledního hokeje utkají od 17:30 hodin tým karlovarské Energie s třineckými Oceláři.

Skupina Roháči

Kapela Roháči zahraje spolu se svým hostem, kytarovým virtuózem Štěpánem Rakem v loketském kulturním domě Dvorana. Koncert začíná v 18 hodin.

Putovní festival autorského čtení na Karlovarsku Samý kecy míří do chebské Galerie 4. Od 19 hodin se tam představí Radek Fridrich, Tim Postovit, Teodor Kravál a Sufian Massalema.

Karlovarský symfonický orchestr bude hrát dnes od 19:30 hodin v Císařských lázních, a to pod vedením dirigentů z berlínské hudební školy Hanse Eislera. Zazní Vltava Bedřicha Smetany, Klavírní  koncert a moll opus 16 Edvarda Griega a Jarní symfonie Roberta Schumanna.

Západočeský symfonický orchestr koncertuje od 19:30 hodin v mariánskolázeňském Společenském domě Casino. Na komorněji laděném programu je například Serenáda pro dechové nástroje Antonína Dvořáka. 

Bubeník metalových Dymytry Miloš Meier zve do ašského kulturního centra LaRitma na vystoupení svého bubenického one-man show projektu s názvem Drumming Syndrome. Koncert začne ve 20 hodin.

Třicáté třetí výročí existence slovenské skupiny Horkýže Slíže mohou oslavit od 20. hodiny návštěvníci toužimské Sokolovny. Hostem večera bude kapela Vypitý lahváče.

Sobota 24. února

Zábavu pro celou rodinu nabízí Sobotní kostkování v městské knihovně Ostrov. Dospělí si s dětmi mohou stavět od 10 do 16 hodin z kostek stavebnice Lego, čeká je i ukázku kroužku programovaní.

Příležitost zabruslit si nabízí zimní stadion v Mariánských Lázních, a to od 14 do 15:30 hodin.

Malá i velká ledová plocha Zimního stadionu v Chebu se otevřou bruslařům od 14:30 do 16:30 hodin.

Tréninková hala KV Areny bude od 16 hodin dějištěm prvoligového zápasu ledního hokeje žen. Karlovarské Dračice změří síly s celkem Roudnice nad Labem.

Veronika Freimanová

Setkání s herečkou Veronikou Freimanovou nabídne od 19 hodin pořad Křeslo pro hosta ve františkolázeňských Císařských lázních.

Mariánskolázeňský Club Na Dvorku nabídne od 20 hodin koncerty kapel Povodí Ohře, Beatový družstvo a Funky terrorist.

Ples sdružení Joker začne ve 20 hodin v chebském kulturním centru Svoboda. K tanci a poslechu zahraje kapela Parohanka.

Další z plesů, tentokrát ples města Kraslice, se koná v tamním domě kultury. Program nazvaný Zlatá noc začne ve 20 hodin. Představí se v něm Michaela Nosková, taneční skupiny, zahraje MD Company.

Benefiční den Nadačního fondu Františka Štěpánka začíná od 18 hodin v sokolovském klubu Alfa. Program nabídne Slam poetry, vystoupení skupiny Beat Generation, vystoupí také ZUŠ Sokolov, Lucie Večeřová nebo Jaroslav Oláh.

Kapela Lucie Revival zahraje od 20:30 hodin ve františkolázeňském Cowboy Billy’s saloonu. Místo je třeba si rezervovat.

Neděle 25. února

Zimní víkendové prohlídky nabízí Chebský hrad. Volně přístupné je od 10 do 15 hodin hradní nádvoří s expozicí starověké a středověké mechanické artilerie, torzo románského paláce pocházejícího z doby císaře Fridricha I. Barbarossy a barokní pevnostní val s výhledem na město. 

Čtěte také

Barokní zámek Valeč je otevřen od 11 do 18 hodin. Ve svých prostorách nabízí i výstavy figurálních kreseb Figurama, Valeč a český barok očima současných evropských umělců. K vidění je i lapidárium se sochami Matyáše Bernarda Brauna.

Příležitost zabruslit si mají dnes návštěvníci tréninkové haly karlovarské KV Areny. Pro veřejnost je otevřeno od 13:15 do 15:30 hodin.

Malá i velká ledová plocha Zimního stadionu v Chebu se otevřou bruslařům od 14:30 do 16:30 hodin.

Příležitost zabruslit si nabízí zimní stadion v Mariánských Lázních, a to od 15 do 16:30 hodin.

V karlovarském divadle Husovka se odehraje příběh O medvědáři Kubovi, nezbedném medvídkovi Kubulovi a strašidýlku Barbuchovi. Zimní pohádka o putování zimní krajinou a vtipných kouscích pro pobavení dobrých lidí Kubula a Kuba Kubikula začne v 15 hodin.

Výročí zavraždění Albrechta z Valdštejna připomene od 15 hodin komentovaná prohlídka v chebském muzeu, tedy v místě, kde vévoda před 390 lety zahynul.

Filip Jančík v rodinné restauraci ve Vídni

V karlovarské KV Areně se v 49. kole základní části extraligy ledního hokeje utká od 15:30 hodin tým karlovarské Energie s Motorem České Budějovice.

Slovenský houslista Filip Jančík se dvakrát představí v pořadu Show filmové hudby v karlovarských Císařských lázních. Zahraje od 17:45 a od 20:30 hodin. Místa je třeba předem rezervovat. 

Karlovarská Becherova vila představuje mladou čínskou umělkyni Wang Xin. S využitím zelených fluoreskujících linií vytváří autorka figurální kompozice na pomezí snu a reality.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.