Nový klub vodních sportů SK Medard láká mladé sportovce z celého kraje

7. prosinec 2023

Sportovní klub Medard je nově vznikající klub vodních sportů na území Karlovarského kraje. Jeho cílem je postupné využití velkých vodních ploch, které na Sokolovsku vznikají rekultivacemi bývalých hnědouhelných dolů a přivedení zcela nových sportů do našeho regionu.

Vodní plochy jezera Michal a Medard na Sokolovsku fascinují nejen milovníky letních radovánek, ale do budoucna nabízejí také ideální podmínky pro různé typy vodních sportů. Proto vzniknul klub vodních sportů pod názvem Sportovní klub Medard. Přilákat chce děti a mladé lidi z celého kraje ve věku od 11 do 18 let.

‍Sportovní klub se v první řadě zaměří na veslování, ale nabídne i další vodní sporty. Nábor už probíhá.

Karel Bednář, trenér a bývalý reprezentant ve veslování (vlevo) a Jiří Štěpán, předseda klubu SK Medard

Zázemí má klub v současnosti v areálu koupaliště Michal u Sokolova. V průběhu let by se vodní sporty přesunuly na jezero Medard, kde vznikne v budoucnu sportovní areál, který nabídne špičkové podmínky pro sportovce a sportovní organizace.

‍Trénink mladých veslařů vede Karel Bednář, reprezentant ČR ve veslování. Spolu s ním se o sportovce stará Martin Vorel, bývalý trenér veslařského klubu SK Louny a Stanislav Kapr, který pracuje u vodní záchranné služby, navíc je zkušeným triatlonistou.

‍Zájemci o veslování a vodní sporty mohou počítat s tím, že získají všestrannou fyzickou přípravu a kvalitní kondici. „Veslování je komplexní sport, při kterém se posílí celé tělo. Kluci a holky si vybudují dlouhodobou vytrvalost, naučí se ale i taktice a strategii důležitou pro závody. Za velkou výhodu považuji i to, že jde o sport v malých týmech, sportovci jsou spolu na jedné lodi, a to obrazně i doslova, musí být dokonale synchronizovaní a vzájemně se na sebe spoléhat,“ dodal předseda klubu Jiří Štěpán.

Spustit audio

Související