Novoroční rolovaná pečeně

Vaření s M. Kuntzmannovou , Vaříte s ČRo Plzeň , Vaříte s ČRo Plzeň

recept paní Jany ze Smilova

Suroviny:

60 dkg vepřové plece nebo krkovice
20 dkg uzené krkovice
1 větší cibule
sůl, drcený kmín
4 stroužky česneku

alobal

Postup:

Vepřové maso prokrojíme tak, aby vznikl plát masa, naklepáme, potřeme lisovaným česnekem a okmínujeme. Odřezky a silnější části masa semeleme s částí uzeného masa a vzniklou směs ochutíme stejně jako plát masa. Zbytek uzeného masa nakrájíme na kostičky. Vše potřeme na plát masa a zavineme do rolády.

Roládu zabalíme do alobalu, pevně utáhneme oba konce, vložíme do pekáče, podlijeme vodou a pečeme spolu s cibulí v troubě 30 – 40 minut. Potom roládu vyndáme z alobalu a dopečeme. Do vypečené šťávy přidáme jíšku nebo přidáme trošku mouky a vody a uděláme sos.

Přílohy: knedlíky, zelí, brambory, bramborový salát.

autor: posluchač

Nejnovější recepty

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.