Mladá a hyperaktivní. Špatná zkušenost s lidmi udělala z Bobiny agresivního psa

21. červen 2023

Příběh mladé, hyperaktivní feny Bobiny chytne nejednoho milovníka zvířat za srdce. Důsledkem špatného zacházení se z ní stal velmi agresivní pes, který na svou druhou šanci čeká v útulku v Horní Hraničné.

„Je to kříženec střední velikosti. Řekla bych ji tak deset až dvanáct měsíců, je to určitě mladá fenka. Je hodně hyperaktivní a ve svém životě si určitě zažila jen samé špatné věci. Dostala se k nám velmi agresivní, nedůvěřivá, bázlivá. Agresivita ze strachu je pro mě asi nejhorší druh agrese,“ představila Bobinu Marie Lokingová.

Bobina

„Přivezla ji městská policie, které ji předal údajný nálezce na vodítku. Myslím si, že ji předal majitel, nebo někdo, kdo ji znal. Protože, kdo bude odchytávat agresivní zvíře, ke kterému se nikdo nepřiblíží,“ doplnila Lokingová.

Bobina hodně kouše, překouše téměř všechno. Potřebuje k sobě pána s velkou mírou trpělivosti, pochopení a pevným vedením. „Ve stresu překouše vodítko a uteče. Je to ale normální pes, jen za sebou má špatné zkušenosti, špatné vedení svého majitele. Když ji dostane do ruky normální vyrovnaný člověk, dá si s ní tu práci, bude to skvělý pes, který za svého pána položí i život. Vždycky je to otázka majitele.“

autoři: Jana Strejčková , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.