Maďarský guláš

Klasický recept maďarské kuchyně. Více než o guláš se v tomto případě jedná spíš o tokáň. A to proto, že je na zahuštění použitá mouka, která se v Maďarsku do guláše nepřidává. Ten vypadá spíš jako naše gulášová polévka.

Maďarský guláš

Suroviny:

400 g zadního hovězího masa

350 g vepřového plecka

2–3 cibule

mletá paprika, mletý pepř

70 g uzené slaniny

2 lžíce sádla

4 rajčata

3 papriky (z toho alespoň jedna pálivá)

vývar

sůl, 1–2 lžíce polohrubé mouky

Postup:

Vepřové i hovězí maso omyjeme, osušíme a nakrájíme na kostky cca 2 x 2 cm. Oloupanou cibuli a slaninu nakrájíme na jemno. V kastrolu necháme vylít slaninu, přidáme sádlo a cibuli. V tomto základu orestujeme připravené hovězí maso. Zamícháme a na mírném ohni dusíme asi 30 minut. Pak přidáme nakrájené vepřové maso, osolíme, opepříme, posypeme mletou paprikou a dále dusíme 20 minut. Podle potřeby mícháme a podléváme vývarem. Když je maso téměř měkké, přidáme na proužky nakrájené očištěné papriky a oloupaná rajčata, nakrájená na kolečka. Opatrně a za stálého míchání přisypáváme mouku. Promícháme, podlijeme do požadované hustoty malým množstvím vývaru a povaříme 7 minut.

Příloha: dušená rýže nebo vařené brambory

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová