Cheb se představil v hlavním městě jako příjemné místo k životu

19. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Město Cheb nabízí turistům mnoho památek a zajímavostí

Cheb se rozhodl k ojedinělému kroku. V Praze se odprezentoval veřejnosti jako příjemné místo k životu. Akce s názvem Cheb, jak ho (ne)znáte se konala ve středu 13. října v Konferenčním centru City na Pankráci.

„Šlo o akci, kterou snad žádné město v republice nezkusilo. Myslím si, že náš kraj je na tom mnohem lépe, než si většina lidí myslí. Je mnohem atraktivnější, zajímavější a dynamičtější. Tahle image se nás drží několik let. Jedním z hlavních cílů této akce bylo ukázat Cheb jako moderní a dynamické město,“ uvedl starosta města Antonín Jalovec.

Čím vším se město prezentovalo? A jaký je nový městský suvenýr? Na otázky odpovídal starosta Chebu Antonín Jalovec.

autor: nkr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.