Po dvou letech bude Bublava opět spouštět prodej pozemků

5. říjen 2021

Krušnohorská obec Bublava, dříve Schwaderbach, leží severozápadně od Kraslic. První zmínky o obci pocházejí z 16. století a přímo souvisejí s rozvojem hornictví. 

Dnes je obec známá především jako oblíbený výletní cíl pro milovníky zimních sportů. Láká je nejen místní lyžařský areál, ale také běžkařské trasy jak na české, tak na německé straně hranice. V létě okolí Bublavy a hřebeny Krušných hor navštěvují cyklisté.

Rodiny s dětmi vítají především čisté ovzduší a bezpečí malé obce. Společenský život v obci obohacují typické vesnické kulturní akce. Mezi oblíbené patří tradiční pouť Nanebevzetí Panny Marie v srpnu, dětský den, pálení čarodějnic nebo maškarní karneval.

Pozemky v této hojně vyhledávané lokalitě jsou téměř nedostupným zbožím. Obec chce ale opět po dvouleté pauze spustit jejich prodej. „Co se týče obecních stavebních pozemků, obec má pozastavený jejich prodej. Chtěli jsme si udělat analýzu zbývajících stavebních pozemků, abychom věděli jakým způsobem je prodat a za jakou cenu,“ uvedla starostka Monika Hrádková.

„Rádi bychom je začali prodávat s ohledem na finanční závazky obce. Na nejbližším zastupitelstvu bude nový systém prodeje pozemků představen a následně budou pozemky nabízeny. Po dvou letech bude prodej pozemků spuštěn,“ dodala.

Jak dlouho je Monika Hrádková starostkou a co ji k této funkci vedlo? A jaké úkoly si pro letošní rok radnice zadala? Nejen to si poslechněte v rozhovoru!

autor: nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související