Cenu města Karlovy Vary získal Jaroslav Vébr za celoživotní rozvoj sportovní činnosti

4. červen 2024

Slavnostní zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech je každoročně příležitostí předat nejvyšší městská ocenění – Cenu města Karlovy Vary a čestné občanství. Tu první z nich letos obdržel i Jaroslav Vébr.

Této pocty se v rámci slavnostního večera města, který se odehrál v Císařských lázních, dostalo vybraným osobnostem, jež jsou svým životem spjaty s městem a svým dílem i aktivitami se zasloužily o šíření věhlasu Karlových Varů. Ocenění laureátům předala primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová. 

Cenu města za rok 2023 získal Jaroslav Vébr za celoživotní rozvoj sportovní činnosti v Karlových Varech. Právě tento muž patří mezi nejvýraznější postavy královny sportu – atletiky nejen v lázeňské metropoli.

Jako špičkový sprinter vybojoval pro Karlovy Vary řadu úspěchů zejména v disciplínách 100 a 200 metrů. Pyšní se mimo jiné dvěma tituly mistra republiky ve štafetě, na kontě má mnoho reprezentačních startů a finálových umístění na mezinárodních závodech.

Již v období své aktivní závodnické kariéry působil i v místním atletickém klubu jako funkcionář, později získal kvalifikaci a následně i velké renomé jako trenér a rozhodčí Českého atletického svazu. Mezi lety 1984 a 1994 působil jako předseda atletického klubu AC Start Karlovy Vary, v té době jednoho z nejúspěšnějších atletických oddílů v republice.

Podílel se na organizaci velkých atletických závodů v Karlových Varech, ať už v roli ředitele či v pozici hlavního rozhodčího závodů. V této roli působí na atletických soutěžích dodnes. Zároveň je velkým a zapáleným fanouškem nejen atletiky, ale také hokeje, florbalu a dalších sportů.  

Spustit audio