Život v Černobylu a pomoc lidem, kteří ji potřebují. To byly jedny z hlavních témat tohoto týdne

12. duben 2019 14:00

Jak se žije v Černobylu nebo v sociálně vyloučených lokalitách Karlovarského kraje? Jak si vede Basketbalový klub Lokomotiva a jakou knihu chystá Štěpánka Bergerová? Poslechněte si záznamy rozhovorů s našimi hosty.

Pondělí 8. dubna

Mít život ve svých rukou - to je motto obecně prospěšné společnosti Český západ, která pomáhá v sociálně vyloučených lokalitách Karlovarského kraje. Činnost společnosti nám přiblížila Petra Vodenková, ředitelka organizace.

Úterý 9. dubna

Činnost Basketbalového klubu Lokomotiva Karlovy Vary nám představil generální manažer klubu, Roman Maleček. Kam až sahá historie klubu a jak je na tom dnes?

Středa 10. dubna

U příležitosti 33. výročí havárie v Černobylu, která nastala 26. dubna roku 1986, přijala pozvání do studia Kateřina Vršanská, oficiální průvodkyně v Černobylu. Na Ukrajině tráví i měsíce. V rozhovoru s Radimem Jehlíkem nám prozradila mnoho zajímavostí.

Nadační fond Českého rozhlasu Světluška v Karlovarském kraji přiblížila Karin Kovaříková, koordinátorka sbírky, a Alena Terezie Vítek, nevidomá dobrovolnice.

Čtvrtek 11. dubna

O své nové připravované knize Moucha v limonádě hovořila v odpoledním vysílání s Petrem Čimperou její autorka Štěpánka Bergerová.

autoři: Radim Jehlík , Petr Čimpera , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio