Vítěz Velké ceny Eurovize 1974: Abba a Waterloo

2. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Švédská popová skupina ABBA. Zleva: Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstadová, Agentha Faltskogová a Bjorn Ulvaeus

Už je to 45 let, kdy se švédské skupině ABBA podařilo díky jedné písni konečně dostat na špičky hudebních žebříčků. Ta odstartovala její hvězdnou kariéru.

Věděli jste, že ABBA byl také název jedné švédské firmy na rybí konzervy, která si svůj název zaregistrovala už v roce 1906? V roce 1973 souhlasila s tím, aby hudební skupina nesla její jméno. Ale za jedné podmínky.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...