V areálu karlovarské nemocnice začalo fungovat nové odběrové místo. Využít ho smějí lidé určení hygienou

Karlovarský kraj má ode dneška 19. března nové odběrové místo. Sídlí v areálu karlovarské nemocnice. Testy na nákazu koronavirem se zde budou provádět ve spolupráci zdravotníků Karlovarské krajské nemocnice a Hasičského záchranného sboru.

K nástupu na testování budou vyzývat občany pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Test neprovedou zdravotníci nikomu dalšímu, kdo nebude zanesen do databáze hygieniků.

„Vyzýváme všechny občany nejen z Karlových Varů, ale z celého kraje, aby zbytečně nejezdili k odběrovému místu a nekomplikovali dopravu. Odběr bude proveden těm přijíždějícím lidem, kteří budou k testu určeni přímo pracovníky krajské hygieny,“ upozornil Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice. Do areálu bude přijíždějící vpouštět příslušník policie.

Lidé, kteří budou hygieniky určení k testování, s sebou musí mít doklad totožnosti. V odběrovém místě jim bude proveden rychlotest. Pokud se prokáže nákaza koronavirem, nemocný bude znovu testován pro ověření výsledku.

Další odběrová místa se chystají v Sokolově a v Chebu. Fungovat budou ve stejném režimu, jako odběrové místo v Karlových Varech. Dále zůstávají v provozu dvě odběrové skupiny, které provádějí denně testy přímo v domácnostech na území regionu.

Spustit audio
autor: Naďa Krásná | zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Související