Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

12. červenec 2024

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Čekají vás hudební festivaly i slavnosti. Na pražské Kampě se konají Francouzské trhy, na hradě Helfenburk zažijete rytířské klání, ve Svojanově si pochutnáte na středověké kuchyni. Konopiště láká na tradiční triatlon. Začíná festival Hrady CZ, první zastávkou je Točník. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Nestihli jste 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, ale nechcete přijít o horké novinky, oceňované a divácky nejúspěšnější tituly? Přijďte na oficiální festivalové ozvěny Šary Vary a užijte si výběr toho nejlepšího v pražských kinech Aero, Světozor a Přítomnost.

Jubilejní 20. ročník mezinárodního rock-metalový festivalu Master of Rock potrvá až do neděle v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích. V programu vystoupí 44 kapel, mezi kterými nechybí Judas Priest nebo Revoltons.  

Nejen hudební festivaly, ale na Kraví hoře v neděli vrcholí první část letošního Festivalu planet. Výstava obřích modelů vesmírných těles představí Lunalón, Terralónu, Marsmeloun, Heliosféru a Temnalónu. Letos je doplní další model – Astrosféra, která obsáhne celou hvězdnou oblohu. Kdo nestihne dorazit do 14. července, dostane šanci ještě od 5. do 11. srpna 2024. Součástí akce jsou přednášky, letní kino s vesmírnou duší, výstavy a pořady v digitáriu.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio