Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

15. září 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Jižní Čechy nabízejí středověký festival, v Ústeckém kraji to žije během i poutěmi. Vyrazte na Rally Pačejov nebo na Psí den do plzeňského Borského parku. Na mnoha místech můžete ochutnat letošní burčák. Pokud chcete udělat něco pro planetu, můžete už tuto sobotu pod názvem Ukliďme Česko. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Od pátku do neděle bude centrum města Mělníka dějištěm jednoho z nejstarších a největších vinařských festivalů v České republice. Kromě historického řemeslného tržiště se můžete těšit na vystoupení Jana Buriana, Rozálie Havelkové, Radky Fišarové, Rytířů mělnických a dalších.

V sobotu se koná mezinárodní úklidová akce World Cleanup Day 2023, do které se zapojí asi 200 zemí. U nás jí pod názvem Celosvětový úklidový den organizuje spolek Ukliďme Česko. Informace o tom, kde jsou v plánu nějaké úklidové akce, najdou zájemci na stránkách spolku na mapě úklidů.

Přijďte si i se svým psím kamarádem v sobotu užít Psí den v Borském parku. Připravena jsou otevřená sportoviště, kde si vaši psi můžou vyzkoušet různé disciplíny, nechybí ani bohatá nabídka chovatelských potřeb a služeb. Součástí programu bude veterinární poradna nebo rozhovory s pejskaři. Volit se bude i nej pes.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.