Sokolovskou nemocnici opouští celý tým ortopedie

25. únor 2021 11:00

Ze sokolovské nemocnice odchází celý tým ortopedického oddělení. Sedm lékařů se nedohodlo s vedením nemocnice a jako celek přechází do nemocnice v Kadani. Vadilo jim zejména jmenování nového primáře na základě výběrového řízení.

Podle mluvčí Nemocnice Sokolov Markéty Singerové ale bude ortopedie v sokolovské nemocnici dál fungovat. Lékaři sokolovské ortopedie zveřejnili své prohlášení ve středu večer na facebooku. „Bohužel, ani názory našich pacientů a veřejnosti nezměnily postoj vedení nemocnice, které dalo přednost svému vybranému kandidátovi před naším sehraným týmem. Z důvodů, které jsme opakovaně uváděli, jsme tedy museli trvat na našich výpovědích a celý náš tým opouští sokolovskou nemocnici,“ uvedli lékaři.

Dodali, že po jednáních našli nové zázemí v Nemocnici Kadaň. „Naše péče vám zůstává nadále dostupná. Naopak rozšiřujeme dostupnost naší ambulantní péče v rámci Karlovarského kraje a operační léčba vám bude nadále poskytována v plném rozsahu. Jen již nebudeme operovat v Nemocnici Sokolov,“ informují ortopedi.

Na případný odchod lékařů ortopedie se sokolovská nemocnice, která patří do skupiny Penta Hospitals, musela připravit. „Postaráme se o všechny naše pacienty a lékařský tým je opět kompletní, připravený zahájit operativu, jakmile to situace dovolí,“ uvedla mluvčí nemocnice Singerová.

Dosavadní ortopedický tým považoval nově jmenovaného primáře Filipa Veselého za odborně a morální nezpůsobilého. Ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl už dříve uvedl, že za protestem lékařů jsou spíše osobní důvody a možné obavy ze zavedení nového systému práce.

„Je rozdíl mezi odpovědností za lékařský zákrok a odpovědností za chod celé nemocnice, jejíž je ortopedie součástí,“ řekl Kratochvíl.

autoři: Ivana Sedláčková , nkr | zdroje: ČTK , Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související