Slavného vojevůdce připomenou velkolepé slavnosti v Chebu

24. srpen 2023

Valdštejnské slavnosti se už tento víkend konají v Chebu. V nabitém programu nebude chybět průvod Albrechta z Valdštejna bitva nebo jarmark.

Valdštejnské slavnosti mají v Chebu dlouhou historii. Pobyt vévody a jeho vražda v Chebu byly s oblibou připomínány už začátkem minulého století. Novodobé chebské Valdštejnské slavnosti se těší přízni jak obyvatel Chebu, tak i turistů z Česka i ze zahraničí.

Letošní ročník Valdštejnských slavností v Chebu se uskuteční 25. až 26. srpna. V programu, který je skutečně bohatý, si najde každý to své. Ani letos nebudou chybět rekonstrukce momentů z Valdštejnova pobytu v Chebu, slavnostní průvody, historický jarmark na náměstí nebo další kulturní akce.

Také Český rozhlas Karlovy Vary bude u toho! V sobotu můžete být součástí živého vysílání z hlavní scény na náměstí krále Jiřího z Poděbrad. Těšte se na spoustu zajímavých hostů, včetně samotného představitele Valdštejna.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.