Sen Martina Rubeše se naplnil: Čeští šermíři si vybojovali vstupenku na olympiádu do Paříže

2. duben 2024

Sen se stal skutečností pro Martina Rubeše, talentovaného šermíře z oddílu Šerm Karlovy Vary – TJ Lokomotiva. Po dlouhých letech tvrdé práce a neúnavného úsilí si společně se svým týmem vybojoval stříbrnou medaili v šermu na světovém poháru v gruzínském Tbilisi, a co víc, zajistil si účast na letních olympijských hrách v Paříži.

Vítězná vlna Martina Rubeše se zdála nezastavitelná, když v letošní sezóně triumfoval čtyřikrát po sobě na seniorských turnajích a s bezchybnou úspěšností ovládl Český pohár. Jeho úspěch dosáhl vrcholu v Gruzii, kde společně s kolegy Janem Beranem, Jakubem Jurkou a Michalem Čuprem vybojoval nejen stříbrnou medaili, ale také vytouženou kvalifikaci na olympijské hry.

Do každé šermířské disciplíny bude nastupovat pouze osm týmů. Martin Rubeš a jeho kolegové kordisté se tedy ve čtyřčlenné sestavě vydají do Paříže, a to včetně náhradníka, který by mohl v případě potřeby vypomoci.

Čeští šermíři se na OH objeví poprvé od roku 1992

Pro český tým je účast na olympijských hrách v Paříži historickou událostí. Naposledy se české šermířské barvy představily na olympiádě v Barceloně v roce 1992.

Martina Rubeše a jeho spoluhráče teď čeká intenzivní příprava a ladění formy, aby mohli na olympijské ploše v Paříži reprezentovat nejen sebe, ale i celou Českou republiku. Jejich úspěch je inspirací pro další generace šermířů a důkazem, že tvrdá práce a odhodlání mohou vést až k dosažení olympijských snů.

Spustit audio