Saša Rašilov a Jana Pidrmanová / 1. část

Zábavnou talkshow Antonína Procházky jsme vůbec poprvé natáčeli v Karlovarském kraji, a to v KC Svoboda v Chebu. Našimi hosty byli herci Saša Rašilov a Jana Pidrmanová.

Saša Rašilov pochází z umělecké rodiny, jeho otcem byl kameraman Saša Rašilov a dědou herec Saša Rašilov starší. Hrál ve filmech Arvéd, Očitý svěděk, i v seriálech (například Modrý kód nebo Specialisté). Je členem souboru Činohry Národního divadla.

Jana Pidrmanová je divadelní, televizní a filmová herečka. Pochází z Františkových Lázní. Absolvovala studium činohry na Divadelní akademii múzických umění v Praze i stáž v berlínském divadle Eigenreich. Již během studií spolupracovala s Národním divadlem, kde je od roku 2012 ve stálém angažmá.

autoři: Antonín Procházka , Radim Jehlík
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.