Poslední zastávkou kampaně Žijeme Londýnem je Cheb

Kampaň Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem dorazí po více než ročním putování po celé České republice do Chebu. Na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad bude od pátku 20. července do čtvrtka 26. července umístěna unikátní výstava fotografií, která zachycuje největší úspěchy československého a českého sportu na olympijských hrách. Výstava skončí symbolicky v předvečer zahájení letní olympiády v Londýně.

Výstavu olympijských fotografií pod širým nebem s názvem „Pod pěti kruhy“ tvoří necelé tři desítky velkoformátových snímků umístěných na osmi čtyřstranných prostorových panelech. Každou fotografii doplňuje a do souvislostí uvádí doprovodný příběh.

Začíná záběrem českých sportovců na slavnostním zahájení her ve Stockholmu 1912, kdy vůbec poprvé pochodovali s vlastní českou vlajkou, a končí nástupem na loňských zimních hrách ve Vancouveru, kde nese vlajku hokejista Jaromír Jágr.

V rámci výstavy se v samostatném bloku představí i všech 51 vítězů olympijských her z let 1924 – 2010 reprezentujících Československo nebo Českou republiku.

Do jednotlivých aktivit kampaně, které tvořily výstavy fotografií, jízda populárního londýnského doubledeckeru a besedy předních sportovců se žáky základních škol, se dosud zapojil více než milion sportovních příznivců.

Kampaň Žijeme Londýnem

Letní olympiáda v Londýně 2012 se bude konat od 26. července do 12. srpna a zúčastní se jí na osm a půl tisíce sportovců. Rozdáno bude celkem 300 sad medailí v 26 sportech. Londýn se tak stane prvním městem, ve kterém se uskuteční olympijské hry v novodobé historii třikrát. Předtím se zde olympiády konaly v roce 1908 a 1948.