Po rozpačitém vstupu do sezony nabírají hráči Karlovarska na síle

6. prosinec 2023 13:30

Tým VK Karlovarsko se po nepovedeném rozjezdu zvedá herně, i výsledkově. To se také promítlo do extraligové tabulky, ve které patří sestavě z lázeňského města pátá příčka se ztrátou pouhých dvou bodů na první pozici.

Naposledy volejbalisté ze západu Čech potěšili své fanoušky, když v hale míčových sportů porazili Zlín 3:0 na sety. Tím si připsali třetí výhru v řadě v domácím prostředí, celkově to pak byla šestá výhra za sebou.

Čtěte také

„Vyhráli jsme a to je nejdůležitější,“ říkal po utkání se Zlínem smečař Varů Marino Marelić. První sadu bez větších problémů ovládlo Karlovarsko ve druhém a třetím setu se však muselo proti srdnatě bojujícímu soupeři řádně otáčet.

„Vždycky se můžeme pustit do přehnaného rozboru zápasu, ale po zápasech v CEV Cupu a opětovném měnění míče jen na jeden zápas by to nebylo fér,“ připomněl Marelić změnu míčů, na kterou nezbývá jeho týmu v nabitém programu moc času.

Karlovarští volejbalisté mají nabitý prosinec

V krátkém sledu se střetnou se sousedem v tabulce, tedy šestou Odolenou Vodou pak přijde na pořad domácí bitva s první Prahou, a následně pak zamíří k osmifinále CEV Cupu do Turecka, kde je čeká Arkas Izmir.

„Těšíme se na tyto zápasy a doufáme, že budeme pokračovat ve vítězné sérii, “ přeje si chorvatský volejbalista protáhnout úspěšnou sérii nejen na tuzemské, ale také evropské scéně.

Pro Karlovy Vary budou zápasy s Aerem a Prahou hodně důležité, jelikož je mohou řádně přiblížit ve vyrovnané tabulce první příčce. Navíc se mohou vítězně naladit na náročnou bitvu na evropské scéně.

„Odolena Voda i Praha jsou dobré týmy a budeme se na ně připravovat s maximální pozorností. Pro nás bude velmi důležité udržet si naši úroveň. Jelikož po tomto náročném programu nebude dostatek času na úplné zotavení,“ doplnil Marelić.

 

autor: Radim Jehlík | zdroj: VK Karlovarsko
Spustit audio

Související