Pes jako z pohádky. Fík už rok čeká na nový domov v Ostrově

24. květen 2023

Fík je kříženec většího vzrůstu, který už rok žije v útulku Bety v Ostrově na Karlovarsku. Přestože je to velmi milý a učenlivý pes, zájemců příliš nemá.

Zhruba čtyřletý střapatý Fík se toulal po Ostrově, kde ho odchytila městská policie. „Je to kříženec, statný, dlouhosrstý a teď v květnu to bude rok, co se dostal do útulku. Byl odchycený městskou policií tady v Ostrově a majitel se nenašel,“ uvedl pracovník útulku Bety Marek Šinkovič.

Fík umí základní povely a rád se učí. „Většina psů, kteří se sem dostanou, nějaké povely zvládají. Vždycky zafunguje piškot v kapse,“ doplnil Šinkovič. Už pro Fíkovu kontaktní povahu, by se hodil k aktivnímu člověku, který má s výcvikem už nějakou zkušenost.

autoři: Jana Strejčková , nkr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.