Pečená kuřecí horní stehna s nudlemi

Kuře - to je klasika. Buď smažené kuřecí řízky nebo pečené naprosto klasicky, jako je to v tomto receptu, s pěkně křupavou kůžičkou a vůní másla. Kombinace s nudlemi dodá tomuto pokrmu lehkost a lahodnost. Když si dáme trochu práce s domácími nudlemi, výsledek je ještě mnohem lepší. No a brusinkový kompot je v u tohoto pokrmu tou pověstnou třešničkou na dortu.

Suroviny:

8 ks horních kuřecích stehen
100 g másla
2 lžičky drceného kmínu
sůl
400 g širokých nudlí
petrželka
brusinkový kompot

Postup:

Kuřecí stehna očistíme, omyjeme, osušíme, osolíme a pokmínujeme. Vložíme je do pekáče, podlijeme malým množstvím vody. Polovinu másla rozpustíme a polijeme jím porce kuřete. Pomalu dusíme cca 20 minut. Potom odstraníme poklici, pekáč s kuřetem vložíme do vyhřáté trouby a pečeme při 170°C do měkka. Během pečení kuře obracíme, poléváme vypečenou šťávou a podle potřeby podléváme horkou vodou. Před dopečením polijeme zbylým rozpuštěným máslem. Tím kůžička „chytne“ krásnou zlatou barvu. Měkké maso vyjmeme a odložíme na teplé místo. Široké nudle uvaříme v osolené vodě. Měkké, ale nerozvařené nudle scedíme a okapané vložíme do výpeku z kuřete. Posypeme nakrájenou petrželkou a promícháme.

Vhodnými doplňkem je brusinkový kompot nebo zeleninové saláty

Celková doba přípravy: 1 ¼ hodiny

autor: Mirka Kuntzmannová | zdroj: Český rozhlas Plzeň

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.