Páteční Noční linka: Den válečných veteránů

11. listopad 2022

Před 104 lety bylo v lese u Compiègne podepsáno příměří mezi Německem a státy Dohody, čímž skončila první světová válka. Proto si 11. listopad připomínáme jako Den válečných veteránů.

Zajímáte se o vojenskou historii a vydáváte se po stopách dávných bojů první i druhé světové války? Máte poblíž takové místo? A byl, či je ve vaší blízkosti někdo, kdo prošel ohněm válek? Vzpomínáte na to, jak váš pradědeček vyprávěl o vojně v Itálii, jsou pro vás vzpomínky z bojů o osvobozování v pětačtyřicátem stále živé? Byl někdo z vaší rodiny nasazen jako voják na misi v Afghánistánu a proto si každoročně připínáte před polovinou listopadu na oděv rudý květ vlčího máku?

Vašim telefonátům bude opět sloužit telefon 731 800 900 a webová stránka Noční linky. Na vaše příběhy se dnes bude těšit Borek Kapitančik a všichni, kteří budou poslouchat Noční linku.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.