Oblíbené místo řeckého krále Otty I. najdete v karlovarském lese u Tří křížů

21. leden 2022

Další turistický tip nás zavedl na jednu méně známou karlovarskou vyhlídku – Ottovu výšinu. Místo bylo oblíbeným výletním cílem řeckého krále Otty I.

Nad lázeňským centrem Karlových Varů ve výšce 602 metrů nad mořem se nachází Ottova výšina. Najdete ji jen několik set metrů od mnohem známější karlovarské vyhlídky Tři kříže. Místo bylo oblíbeným výletním cílem řeckého krále Otty I., proto výšina i vyhlídka nesou právě jeho jméno.

Otta I. patřil k nejpopulárnějším hostům Karlových Varů poloviny 19. století a jeho pobyty jsou považovány za poslední významné šlechtické návštěvy města. Král se zde léčil celkem pětkrát. Na výšině byl na jeho počest roku 1852 vztyčen sloup.

Dnes místo nabízí posezení s výhledem na centrum lázeňského města.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...