O titul Stavba roku Karlovarského kraje letos usiluje přes 40 budov, projektů a zachráněných památek

8. červen 2023

Do letošního 22. ročníku o nejlepší stavbu Karlovarského kraje se přihlásilo celkem 23 staveb a 14 projektů. Organizátoři představili také šest zachráněných památek.

O titul Stavba roku soutěží stavby i rekonstrukce z celého Karlovarského kraje. Jsou přihlášeny bytové domy, stavby občanské vybavenosti, rekonstrukce průmyslového areálu i stavby dopravní.

Soutěží také nemocnice, kolonáda, hrad, vodojem, sportovní areály, úpravy veřejných ploch a revitalizace zeleně.

V přehlídce projektů jsou návrhy bytových domů, rekonstrukci nádraží, návrhy využití ploch u jezera, astronomickou observatoř i rekonstrukci výměníku nebo úpravy komunikací.

Hlasování veřejnosti probíhá na těchto internetových stránkách do 22. června do 15 hodin.

Nejlepší stavby a projekty budou vyhlášeny v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2023 na slavnostním večeru 22. června v Galerii umění v Karlových Varech.

Samostatnou cenu udělí ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová. Cenu udělí také šéfredaktorka časopisu Stavebnictví Hana Dušková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...