Nedělní Noční linka: Mezi nebem a zemí

9. červen 2024

Pro jedny může být důkazem toho, že pro některé jevy naše racionalita nemá vysvětlení to, že jedničky a nuly v počítači někdy nejsou úplně jedničkami a nulami (a domluvit si notebook prostě nedá).

Pro druhé je potvrzením záhad mezi nebem a zemí zážitek spíše duchovní povahy. Možná jednou za život, možná i víckrát jste zažili něco, nač je lidský rozum krátký.

Právě těmto příběhům bude dnes otevřena Noční linka s Borkem Kapitančikem. Do studia volejte na číslo 731 800 900, pište na e-mail linka@rozhlas.cz nebo do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.