Naše výročí oslavíme alespoň online, říkají symfonici z Mariánských Lázní
200 let existence si celý letošní rok připomíná a slaví Západočeský symfonický orchestr v Mariánských Lázních. Orchestr hrál za tu dobu neznámým návštěvníkům i slavným lidem z celého světa, kteří do lázeňského města přijeli.
Čtyřicetičlenný orchestr se letos chystá představit koncerty ve Společenském domě Casino i sérií kolonádních vystoupení. Zahraje také na zahájení letošní lázeňské sezony v Mariánských Lázních.
Vzhledem k epidemickým opatřením zazní skladby v přímém přenosu ze zmíněného Casina. Koncert Západočeského symfonického orchestru můžete slyšet v sobotu 8. května od 19:30 hodin prostřednictvím webových stránek.
„Na programu bude záznam z dopoledního žehnání pramenů na kolonádě a poté začne samotný koncert,“ uvedl ředitel Muzikář. Dirigovat bude Martin Peschík, jako sólisté se představí houslista Václav Hudeček a klavírista Ivan Klánský.
Poslechněte si celý rozhovor Zlaty Kinské s ředitelem Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních Milanem Muzikářem:
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.