Muzikoterapie v praxi. Tóny harfy zmírňují strach a mají blahodárné účinky
Harfistka a také muzikoterapeutka Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané hudební umělkyně svého oboru, a to nejen v České republice a na Slovensku. Svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích, jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko nebo Skandinávie, kde pravidelně vystupuje.
Věnuje se především sólové hře a již několik let doprovází tóny její harfy více jako 400 akcí, koncertů a galavečerů. Věnuje se také muzikoterapii pro pohlazení těla i duše hudbou.
Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale i hudbu jiných žánrů, jako jsou pop, folk, jazz a filmovou hudbu v úpravě pro harfu. Kromě sólových koncertů vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků.
Katarína Ševčíková se za posledních deset let stala jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech. Koncertem její královské harfy jsou každoročně zahajované různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás, ale i v zahraničí.
Od roku 2020 se začala také věnovat pedagogické činnosti. Předává své znalosti a zkušenosti dalším generacím vyučováním hry na harfu v německém Bavorsku.
Proč si vybrala právě harfu, čím je tento nástroj výjimečný při muzikoterapii, dají se na ní zahrát současné moderní skladby, jak se cestuje s harfou a proč se rodačka ze Slovenska usadila v Mariánských Lázních?
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka