Leden není vhodný na řez ovocných stromů

Plzeňský zahradník Přemysl Písař radí, proč se nevyplatí prořezávat ovocné stromky v lednu, i když právě teď na to máme čas. Naučíme se i základní řezy, které by měly stromek posílit a zvýšit úrodu.

6. ledna začala platit novela zákona o ochraně spotřebitele a občanského zákoníků. Co se pro nás změní a co pro prodejce – vše dopodrobna vysvětlí odborník JUDr. Václav Havlík.

Zaměříme se i na ptačí chřipku a volné chovy drůbeže s Karlem Makoněm ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Už delší dobu je na trhu ventilátor, který jednoduše nainstalujete na krbová kamna a když se zahřejí, on se roztočí a stoupající teplo z kamen využije k jeho rozvodu do místnosti. Jak funguje vysvětlí Martin Šesták, prodejce krbů a kamen v Plzni.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová