Kyselo
podle paní Evy z Klášterce nad Ohří.
Suroviny:
- bílé hlávkové zelí
- cibule
- brambory
- sádlo
- sladká smetana nebo šlehačka
- kmín
- ocet
- špetka cukru
- trochu hladké mouky
Postup:
Na rozehřátém sádle zkaramelizujeme cukr, přidáme nakrájenou cibuli a necháme zpěnit. Přidáme na nudličky nakrájené zelí, osolíme, okmínujeme, zalijeme vodou a vaříme do měkka. Zalijeme smetanou do které jsme rozkvedlali hladkou mouku, ochutíme octem a povaříme. Oloupané brambory uvaříme a po uvaření do nich zašťoucháme větší množství cibule osmažené na sádle.
Brambory dáme na talíře a zalijeme směsí ze zelí.
Nejnovější recepty
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
-
PLZEŇ ´90
Karel Kryl -
PRAŽSKÉ JARO - PRAGUE SPRING FESTIVAL - GOLD EDITION vol. 7
Bedřich Smetana, Česká filharmonie, Wolfgang Sawallisch, Johannes Brahms, Pražský filharmonický sbor, Roberta Alexander, Thomas Allen, Lubomír Mátl, Erich Leinsdorf, Miroslav Mareš, Jaroslav Vašíček, Jan Málek, Zbyněk Matějů -
Vysoké okno
Raymond Chandler