Karlovy Vary budou hostit druhý ročník konference Moderní technologie v lázeňství

11. duben 2024

Příští týden se v Karlových Varech uskuteční 2. ročník prestižní konference Moderní technologie v lázeňství. Tato událost opět představí a zviditelní Karlovy Vary jako město vědy, výzkumu a inovací v oblasti lázeňství a balneologie.

Konference Moderní technologie v lázeňství se bude konat 15. dubna v historických prostorách Císařských lázní v Karlových Varech. Organizátorem akce je Institut lázeňství a balneologie ve spolupráci s Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT.

Nad událostí převzali záštitu ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek a primátorka statutárního města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Konference Moderní technologie v lázeňství představuje klíčové fórum pro obousměrný přenos znalostí a technologií, stejně jako sdílení nejnovějších trendů a inovací v oblasti lázeňství a balneologie. Mezi hlavní témata konference patří digitalizace, umělá inteligence, telemedicína a moderní zdravotní aplikace.

Jedním z hlavních cílů konference je propojit výzkumné organizace, inovační firmy, univerzity, lázeňská zařízení a studenty, kteří hledají uplatnění svého potenciálu v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Konference nabízí nejen výměnu informací, ale také prostor pro setkání myslí, inspiraci a spolupráci.

Konference je zařazena mezi vzdělávací akce České lékařské komory a účast na ní je zcela zdarma.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.