Karlovarský patriot Jaroslav Fikar napsal svou osmou knihu

5. prosinec 2019 08:30
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaroslav Fikar, Karlovarské proměny

Svou už osmou knihu v těchto dnech začal prodávat zájemcům z vlastní garáže karlovarský patriot Jaroslav Fikar. Nová publikace se jmenuje Karlovarské proměny.

Díky dobovým dokumentům a především díky celé řadě pamětníků, se kterými spolupracuje, představuje tentokrát místa, která už z mapy lázeňského města zmizela. „Kniha obsahuje čtyřiadvacet příběhů zaniklých míst. Míst, která úplně zmizela z mapy. Jsou tam jak jednotlivé domy, tak celé ulice. Jde o objekty, na které si už i pamětníci jen málo vzpomínají,“ poznamenává autor.

„K napsání knihy mě vedla snaha sestavit podle vzpomínek pamětníků, dobových dokumentů, starých fotografií a pohlednic adresář zaniklých míst s jejich původními názvy tak, aby tyto proměny města nebyly časem zcela zapomenuty,“ uvedl Jaroslav Fikar v předmluvě své knihy. Mezi místy, kterým se věnoval, je například bývalá Chebská ulice, Solivárna, Wolfovy strojírny, Amalienhof nebo Blanenský pavilon. Knihu vydal vlastním nákladem.

Dozvědět se další podrobnosti o nové knize Karlovarské proměny Jaroslava Fikara budou mít možnost zájemci přímo od autora v jeho garáži v Karlovarské Sladovnické ulici denně s výjimkou čtvrtka až do 21. prosince.

autor: Josef Šorfa | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio