Karlovarský kraj nabídne letos pět nových dotačních programů

9. leden 2019 11:00

Karlovarský kraj v letošním roce nabídne svým obyvatelům pět nových dotačních programů, například na podporu terénních a ambulantních sociálních služeb či na přípravu účastníků olympiády dětí a mládeže. 

Celkem letos kraj nabídne 45 dotačních titulů, z toho 29 vyhlásí už nyní v lednu. Žádosti o dotace navíc bude možné kompletně podat elektronicky, což by mělo administrativu usnadnit a zrychlit.

„My jsme v minulém roce oprávněně slyšeli kritiku, že některé ty programy byly schválené až v podzimních měsících. Organizace potřebují vědět, kolik finančních prostředků obdrží, protože podle toho pak nastavují své rozpočty. Takže byly schválené programy a objemy finančních prostředků. U 29 programů už jsme schválili konkrétní kritéria těch programů,“ řekla hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová.

U některých dotačních programů kraj objem finanční prostředků výrazně zvýšil

Elektronické podávání dotací už se kraji osvědčilo v předchozích letech. Nově si žadatelé budou moci žádost připravit a uložit v systému, a to ještě před začátkem lhůty pro její podání.

Ve stanoveném termínu ji pak jednoduše odešlou. Doručit kraji listinnou žádost včetně příloh bude možné prostřednictvím datové zprávy. Kdo tuto možnost nebude chtít využít, může i nadále dokumenty k žádosti donést na kraj osobně v papírové podobě.

Dotaci bude možné letos v kraji získat například na prevenci kriminality, organizaci kulturních aktivit, opravy památek, sportovní akce a aktivity, na vybavení ordinací praktických lékařů v souvislosti s eReceptem, na včelařství nebo na hospicovou péči.

Přehled všech vyhlášených dotačních titulů pro rok 2019 najdou žadatelé na webových stránkách Karlovarského kraje a na nově zřízeném informačním webu. Jsou tam k dispozici i kontakty na úředníky, kteří administraci dotačních programů zajišťují.

autor: Naďa Krásná | zdroj: ČTK
Spustit audio